ÇOCUKLARIN İZLEYEBİLECEĞİ EN GÜZEL FİLMLER

Çocukların evde sıkılmadan izleyebileekleri en güzel filmleri sıraladık. Listemizde evde çocukların güzel zaman geçirebileceği sizinde onlara eşlik edeceğiniz filmler bulunuyor işte o sıralama;

1- YUKARI BAK (UP) 2009

Bakımevine gitmek istemeyen evini balonlarla uçuran ve Güney Amerika’ya doğru giden yaşlı adam ile bir çocuğun beraber geçirdikleri maceraları anlatan bir film. Adam başta 8 yaşındaki çocuğu sevmez fakat sonradan onunla güzel maceralar geçirir, Sıradışı bir dünya keşveder. Bu dünyada kötü adamlar konuşan köpekler ve güzel kuşlar vardır.İki yalnız insanın hikayesini ve arkadaşlığını anlatan hem eğlenceli hemde duygusal bir hikaye.

2-KORALİN VE GİZLİ DÜNYA (CORALİNE) 2009

Anne ve babasının ilgisizliğinden uzaklara kaçan bir çocuk.İlk başta eğlenceli ve maceralı gelsede sonradan herşey kötüye gitmeye başlar. Gittiği yerde annesine ve babasına benzeyenlerle bile karşılaşabilir.Fakat onlar asla anne ve babanın yerini almayacaktır . Bu film çocukları yanlış şeylere karşı uyaran eğlenceli maceralı bir filmdir.

3- ÇILGIN HIRSIZ (DESPİCABLE ME) 2010

Gru adında kötü yürekli kişinin en büyük hayali dünyanın uydusu Ay’ı ele geçirmektir. Gru semtindeki huzuru bozan tek şekildr. Oysaki Gru nun dışında herşey çok eğlenceli ve güzeldir. Gru, sürekli kötü evinde bu bozuk hayalleri kurmak için planlarını gerçekleştirir . Ve üç küçük kişiyle tanışır Margo, Edith ve Agnes,Ve macera bundan sonra başlar.

4- MADAGASKAR ( MADAGASCAR ) 2005

Zürafa Melman , Aslan Alex, , su aygırı Gloria ve zebra Marty… Gayet iyi anlaşan bir dörtlüdür. Şehrin ortasında yaşarlar ama yinede mutludurlar. Bir gün Marty hayvanat bahçesinden kaçar. Arkadaşları ise onu bulmak için onun peşinden giderler. Maceralı bu yolculuk bir anda Madagaskarda sonuçlanır. Geri dönmek ise imkansız bir hal almıştır. Bu hikaye sizi maceraya sürükleyecektir.

5- SEVİMLİ CANAVARLAR (MONSTER INC) 2001

Film çocukların canavar korkusunu yenmesini sağlarken eğlence dolu anlar da yaşamasına sebep oluyor. Pixar’ın en iyi yapımlsrındsn biri olsn film günümüzdede hala hatırlanıp izlenmektedir. Canavar dünyasının enerjisi çocukların attığı çığlıklardan sağlanmaktadır. Fakat Sully adında yumuşak kalpli olan canavar çocuğu korumaya alır,Tek gözlü arkadaşı ise Sully’i korur buda filmin güven sağlama konusundada altını çizdiği bir noktadır.

6- OYUNCAK HİKAYESİ (TOY STORY) 1995

Bu film 1995 yılında özel Oscar ödülü almayı başardı. Ayrıca en çok gişe rekoru kıran film oldu. Macera bir çocuğun oyuncakları arasında geçiyor. Çocuğa yeni bir oyuncak hediye ediliyor. Fakat bu yeni oyuncak ile eski oyuncağı olan Woody adında kovboy bir oyuncakla aralarında ego tartışması ve macera geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir