CİLDİNİZİ GÜZELLEŞTİRECEK ÖNERİLER

Cildinizi güzelleştirecek ipeksi bir biçimde yumuşatacak ve ten renginizi düzenleyecek ev yapımı bazı formüller sunacağız. En güzelide kimyasallara yüzünüzü teslim etmeyecek ve doğal şeylerle halledebileceksiniz.

CİLT SAĞLIĞI VE ÖNEMİ

Cilt bakımı çok önemlidir. Cildiniz makyaj, güneş ışığı, kalitesiz sabunlar vs, gibi birçok şeyden kolay bir şekilde etkilenirler. Günlük bakımlarınızı gerektiği kadar yaparsanız , cildiniz bunlardan okadar az etkilenecektir. Cildinizin tipine göre de uyguladığınız şeyler önemlidir.Mesela yağlı cilde veya Kuru dökülen bir deriye sahipseniz ona göre müdahalede bulunmanız gerekir. Aksi taktirde sonuç alamayacağınız gibi, birde cildinizi bozabilirsiniz. Buda sizinhem canınızı sıkacak hemde bakımdan soğutacaktır.

DOĞAL YOLLARA BAŞVURUN

En önemliside doğal olarak uyguladığınız şeylerdir. Çünkü artık kimyasal kremler, nemlendiriciler, maskeler yüzünüzde tahribata sebebiyet vermektedir. Artık bakacak olursak çevremizdekiler herşeyin doğalını bulmaya aramaya uygulamaya yönelmiş durumda. Heleki yaşadığımız şu korona günlerinde ellerimizi sürekli sabunla ve dezenfekte ürünlerle sürekli karşı karşıya bırakmaktayız. Bununla ilgili ise farklı bi yazımızda sizi bilgilendirip ellerimizi kimyasallardan nasıl koruruz ondan bahsedeceğiz.

EV YAPIMI PEELİNG

kahve

Malzemeler;

İçtiğin kahvenin telvesi

2 tatlı kaşığı zeytin yağı

Bu karışımı cilde uyguladığınız zaman hem gözenekler daha rahat nefes alır hemde cildinizi temizler.

KARBONAT CİLDİNİZİ CANLANDIRIR

karbonat

Malzemeler;

2 tatlı kaşığı karbonat

1 tatlı kaşığı zeytin yağı veya su

Bunları karıştırıp yüzünüze uygulayın buda bir çeşit peeling yerine geçer.

AVOKADOLU YÜZ MASKESİ

avokado

Malzemeler;

Yarım olgunlaşmış avokado

1 yemek kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı bal

Avokadoyu ezin . Ezdiğiniz avokadoyla yoğurt ve balı karıştırarak yapışkan bir kıvama getirin. Sonra onu yüzünüze uygulayın. 10-15 dakika bekledikten sonra durulayın. Pürüzlü kuru akneli ciltler için birebir yöntem.

ALOE VERA CİLT DOSTU

aloe vera

Malzemeler;

1 yemek kaşığı aloe vera yağı

1 tatlı kaşığı toz şeker

Bu malzemeleri karıştırıp krem gibi yüzünüze uygulayın. Daha sonra ılık suyla durulayın.

ANANAS İLE PRÜSSÜZ CİLTLER

ananas

2 dilim ananas

1 tatlı kaşığı bal

bu malzemeleri blender yardımıyla karıştırın. Cildinize daire keklinde masaj hareketleriyle uygulayın. Daha sonra suyla durulayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir