BEL AĞRISINDA BİLİNMEYENLER

Bu yazımızda bel ağrısından nasıl kurtuluruz ve bunun hakkında belkide hiç duymadığınız ayrıntılara değineceğiz. Nasıl oluşur ve bazılarınızın bilmediğini yöntemlerle nasıl geçer?

Bel boyun sırt neden ağrır neden kurtuluruz? Hepimizinde günlük hayarımızda belimiz sırtımız ve boynumuz ağruyabilir. Ve bazen bu ağrılar dayanılmaz bir hal almaya başlar. Hatta uzun zamanlar kurtulamayız. Hastane ve ameliyata bile yolunuz düşebilir.

SEBEPLERİ NEDİR?

Peki hiç düşündünüzmü? Bunun sebebi nedir? işte size açıklama;

Öfkelerimiz, kederlerimiz, üzüntülerimiz… Bu olumsuz düşünceler bizim beynimizde zihin altına yerleşip birikirler. Beynimiz ise mükemmel dahi organımız , kendisini hemen koruma altına alır. PEki bu koruma nasıl olur? Üzüntülerimizin çeşitine göre, bel, boyun, mide, sırt, ağrısı olarak döner. Bu arada hatta bağırsaklarımız dahi etkilenir.

PSİKOLOJİK SORUNLARIN YANSIDIĞI ORGANLARIMIZ

Zihin altına yerleşmiş gerilim ve olumsuz düşünceler bütünü doğumdan ölüme kadar görülebilir. Örenk verecek olursak bir çocukta görülen büyüme ağrılarıda psikolojik olabilir. Fakat bu psikolojik düşünceler geçmişe dair hiçbir iz bırakmamaktadır.

Sorumlulukarı fazla üstlenmek omuz ağrılarına, birilerini fazla kıskanmak sindirim sisteminde hazımsızlığa ve şişkinliğe yol açabilir. Üzüntü ve depresyonda ikinci beynimiz olan bağırsaklarımız bundan bir hayli etkilenir. Yine bazı şeylere endişe korku ve peşinden üzünüt gelirse şiddetli bel ağrıları oluşabilir.

BEYİN VE AĞRI KONTROLÜ

Beyin kendini korumak için, örneğin; bel omurgasından oksijeni keser. Ve orada ağrı oluşmaya başlar. İlerleyen zamanlarda, disk kayması, bel fıtığı ameliyata kadar gider. Bunun daha ağır bir sonucu ise tekerlekli sandalyedir. Biz ise bu ağrı geldiğinde çeşitli bahanelerle ; “ağırlık kaldırdım, çok çalıştım” gibi düşünürüz fakat asıl dueum bu değildir. Halbuki herhangi bir tümör, kırık, çatlak olmadığı sürece bel ağrısı pek olası değildir.

bel ağrısı ve psikoloji

İŞTE ÇÖZÜMÜ

Bu ağrıyı tabikide ilaçsız ameliyatsız zor yöntemlerden uzak bir şekilde iyileştirmek ve eski sağlığımıza dönmek hareketlerinize kısıt getirmeden devam etmek tamamen sizin elinizde. Peki nasılmı iyileşiriz? Öncelikle oturup bir düşünün. Neye üzülünüz? Sizi olumsuz ne etkiledi? uzun uzun düşünün. Aslında çoğu hastalık psikolojiktir. Siz neye üzüldüğünüzü sorunun ne olduğunu bildiğiniz anda kendinizi gerçekten ikna ettiğinizde ağrınızın tamamen geçtiğini ve iyileştiğinizi göreceksiniz.

Unutmayınız ki ; Beyin vücudumuza hisler ise ruhumuza hükmeder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir